İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübü
İTESK, yüksek tenis performansına ve kişilerin ihtiyaç düzeyine göre profesyonel eğitmenler tarafından antrenman verilen, 2008 yılında İstanbul Ataköy' de kurulmuş bir kulüptür.

Kulübümüz bünyesinde, kış sezonu 4 'ü balonla kapatılabilen toplamda 6 adet tenis kortumuz mevcuttur.

İstanbul Tenis Eğitim Spor KulübüİTESK - İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübü
Vizyonumuz
7 yil içerisinde dünya sıralamasında ilk 100'de 5 Türk genç tenisçi yaratmak !

Amacımız
Uluslararası seviyede; Türk tenisine ve olimpiyat ruhuna uygun tenis oynayacak sporcular yetistirmek.
Bu sporcuların ülkemiz ve İTESK adına yarışmalarını sağlamak, bölgesel ve ulusal müsabakalara hazırlamak, basarılı olmalari için tam destek vermek.
Tenis sporunu yeni yetişen gençlere ve yetişkinlere tanıtmak doğru teknikle ögretmek, geniş kitlelerce oynanmasını sağlamak.
Tenis sporu sayesinde gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak..

Hedeflerimiz
Profesyonel sporcu olmaya karar veren genç tenisçilere, yurt içinde uluslararası turnuva oynama imkani vermek. Böylece uluslararası puan almalarını ve dünya klasmanında yükselmelerini sağlamak.
10-12-14-16-18 yaş, Büyükler ve Senior kategorilerinde daha fazla sayıda Uluslararası ve Ulusal Tenis Turnuvası düzenlemek.
Başarılı olabilecek 6 sporcuyu sponsor desteği ile Ulusal ve Uluslararası turnuvalara, kamplara, yurtdışı akademik eğitimlere göndererek, uluslararası platformda oyuncu olmalarını sağlamak ( Olimpiyatlar, Grand Slam Turnuvaları, Wimbledon, US Open.. vb ).Bizimle iletişim 'e geçebilir veya sosyal medya 'da takip edebilirsiniz.